Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM

03.01.2022 tarihinde, saat 13:45 sıralarında, Lefkoşa’da sakin Zue Joel KOLLIE ( E-25) kalmakta olduğu ikametgah içerisinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

ANİ VE GAYRİ TABİ ÖLÜM (GELİŞME)

30.12.2022 tarihinde, Kalkanlı’da kalmakta olduğu Yaşlı Bakım evinde rahatsızlanarak yaşamını yitiren Ersoy İLGİLİ (E-73)’nin yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “Toksik Mega Kolon (Bağırsak Tıkanıklığı)” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (METAMFETAMİN) TASARRUFU

03.01.2023 tarihinde, Girne’de polis tarafından yapılan operasyon sonucu M.E.(E-30)’nin üzerinde yapılan aramada; yaklaşık 5 miligram ağırlığında “Metamfetamin” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alınmıştır.
Yapılan ileri soruşturmada mesele ile bağlantılı olarak R.A.(E-47), I.T.(E-44) ve U.G.(E-22)’nin bulundukları ikametgahta yapılan aramada, I.T.’nin tasarrufunda yaklaşık yarım gram ağırlığında “Metamfetamin” türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rulo şekline getirilmiş iki adet banknot ile bir adet cam pipo bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

EV AÇMA VE HIRSIZLIK

02.01.2023 tarihinde, saat 16:30 sıralarında Gelincik’te, Zafer İLKHAN’a ait ikametgaha girilerek, ikametgah içerisinde muhafaza edilen adı edilene ait 5.500 TL nakit para çalınmıştır.
Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada meselede zanlı olarak görülen H.Y.(E-28) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

GÜMRÜKSÜZ MAL TASARRUFU

  1. 03.01.2023 tarihinde, saat 15.00 sıralarında, Lefkoşa’da M.Ü.(E-57)’nün kullanımında bulunan araç içerisinde yapılan aramada; gümrüğe beyan edilmemiş 9 adet sığır kafası ve 116.85 kg sığır eti bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.
  2. 03.01.2023 tarihinde, saat 18:00 raddelerinde, Gazimağusa’da, E.İ.(E-22)’nin, tasarrufunda bulunan ithali yasak bir adet tek kullanımlık elektronik sigarayı başka bir şahsa satacağı esnada polis tarafından suçüstü tespit edilerek tutuklanmıştır. Konu şahsın ikametgâhında yapılan aramada çeşitli markalarda 314 adet tek kullanımlık elektronik sigara daha bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.
Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ