Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

01.11.2022 tarihinde, Yeşilırmak’ta, çalışmakta olduğu tarla içerisinde aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Nedim GÜLER (E-59)’in yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp yetmezliği ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

RESMİ EVRAK SAHTELEME, SAHTE RESMİ EVRAĞI TEDAVÜLE SÜRMEK, BAŞKASININ KİMLİĞİNE BÜRÜNMEK VE SAHTE BEYANLA KAYIT TEMİNİ

01.11.2022 tarihinde, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir iş yerinde polis tarafından yapılan denetimde, iş yerinde çalışan ve kendisini M.A. olarak tanıtan şahsın yapılan ileri soruşturmasında; gerçek isminin J.K.(E-28) olduğu ve vize borcu olduğu gerekçesiyle yurt dışında sahtelediği M.A. adına düzenlenmiş pasaportu, KKTC’ye giriş yaptığı esnada Ercan Havalimanı’nda görevli memura vermek suretiyle tedavüle sürüp, belgede adı geçenin kimliğine büründüğü ve sahte beyanla kayıt temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR VE CİDDİ DARP

30.10.2022 tarihinde, saat 23:30 sıralarında, Gazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı üzerinde, aralarında yaşanan tartışma sonucu M.A.(E-22) ve Z.T.A.M.(E-20) bir taraf olup, Ali Ahmad NOUR EDDINE (E-19) ve Ali TAHER (E-19)’in vücutlarının muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp edip, Ali Ahmad NOUR EDDINE’nin çene kemiğinin kırılmasına sebep olmuşlardır. Ali Ahmad NOUR EDDINE, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından müşahede altına alınmıştır. Bahse konu şahıslar tespit edilerek tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İŞ KAZASI(GELİŞME), İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI YASASINA AYKIRI HAREKET İLE YASA DIŞI BİR FİİL VEYA İHMAL İLE BİR KİŞİYE ZARAR VERMEK

02.11.2022 tarihinde, saat 09:00 sıralarında, Hamitköy’de Eşref Buba Sokak üzerinde bulunan bir işletmeye ait ambar olarak alan içerisinde, meydana gelen iş kazası sonucu Rao Adnan SALEEM(E-30)’in ağır şekilde yaralanması ile ilgili olarak olayda ihmali görülen N.C.(E-33) ve Y.A.(E-35) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ