Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

İNSAN KAÇAKÇILIĞI VE MUHACERET YASASINA AYKIRI HAREKET

11.10.2022 tarihinde, saat 00:10 sıralarında, düzensiz göçmen taşıyan bir teknenin Gaziveren sahil şeridinde yaklaşarak, içerisinde bulunan göçmenlerin tekneden denize atlayarak sahile çıktıkları ve aralarında bulunan bir göçmenin tekneden atladığı sırada muhtemelen teknenin motor pervanesine çarparak ağır şekilde yaralandığı tespit edilmiştir.
Toplam 6 erkek düzensiz göçmen tutuklanırken, olay sonucu ağır şekilde yaralanan bir erkek göçmen ise kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından, yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmıştır.
Operasyon kapsamında ayrıca, söz konusu düzensiz göçmenlerin, onaylanmış liman olmayan bir sahil şeridinden KKTC’ye kanunsuz olarak girişleride işbirliği yaptıkları tespit edilen 4 kişi tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ ATEŞLİ SİLAH VE PATLAYICI MADDE TASARRUFU, MESKUN MAHALDE ATEŞ AÇMA VE KASTİ HASAR

09.10.2022 tarihinde, Gazimağusa’da Veyseller Mahallesi üzerinde boş olarak bulunan ve tadilat aşamasındaki bir ikametgaha, meçhul şahıs/lar tarafından ilk tespitlere göre tabanca ile altı el ateş açılmıştır. Açılan ateş sonucu herhangi bir yaralanma olmazken, evin batı kısmında yer alan güneşlik odasının camları hasar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (HİNTKENEVİRİ) TASARRUFU

10.10.2022 tarihinde, Girne’de, J.C.D. (E-28), L.E.I. (E-26) ve A.O.O. (E-26)’nun kalmakta olduğukları iki ayrı ikametgahta, Narakotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, toplam 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

HIRSIZLIK

01.10.2022 tarihinde, Tuzluca’da faaliyet gösteren bir markette çalışan A.K.D(E-19)’nin, markette alış veriş yapan bir müşteri tarafından unutulan bankamatik kartını çaldıktan sonra, söz konusu konu bankamatik kartından toplamda 2.000 TL nakit parayı çekmek suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen A.Ç. (E-21) tutuklanmıştır. Soruşturma devam eder.

YANGIN

10.10.2022 tarihinde, saat 18:00 sıralarında, Gazimağusa’da Serbest Liman Bölgesi’nde, Portisbi Cyprus Free Zone’na ait olup, içerisinde ürün depolanmak üzere Maddox İçki Satış Ticaret, Asya Orpan İlaç Sanayi, Magude Semi SAAB, Dima LTD ve One Truck şirketlerinin kirasında bulunan ambar binasında meydana gelen yangın sonucu, ambar içerisinde muhafaza edilen muhtelif miktar ve markalardaki alkollü içkiler, sigaralar ve tıbbi ilaçlar ile ambar binası tamamen yanarak zarar görmüştür. Yangın İtfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, soğutma işlemleri halen devam etmektedir. Yangın çıkış sebebi henüz tespit edilmemiş olup, soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ