Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Basın Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

ANİ VE GAYRİ TABİİ ÖLÜM (GELİŞME)

20.09.2022 tarihinde, Lapta’da kalmakta olduğu ikametgah içerisinde rahatsızlanarak yaşamını yitiren Sezgin ÇÖMEZ (K-75)’in yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE (METAMFETAMİN)TASARRUFU

21.09.2022 tarihinde, hırsızlık suçundan dolayı poliste tutuklu bulunan A.T.Ş.(E-21)’nin eşyalarında polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 1 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

MÜSTAHDEM TARAFINDAN HIRSIZLIK VE AMME FESATÇILIĞI

21.09.2022 tarihinde, Girne’de, E.Ş.(E-24) polise gelerek yapmış olduğu şikayette; aynı gün saat 04:15 sıralarında, kullanımındaki ticari araçta (taksi) yolcu olarak bulunan kimliği meçhul bir şahsın kendisini bıçakla tehdit ettikten sonra, araçta muhafaza edilen 11.500 TL nakit parayı çaldığı yönünde bir ifade vermiştir.
Olay polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada; E.Ş.(E-24)’nin gerçekte böyle bir suç işlenmemesine rağmen, polise yalan ifade vermek suretiyle amme fesatçılığı yaptığı ve araçta bulunan işverenine ait söz konusu paranın kendisi tarafından çalındıktan sonra, bir kumarhanede kumar oynamak suretiyle harcadığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

VAHİM ZARAR VE CİDDİ DARP

21.09.2022 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Çatalköy’de Yeşil Sokak üzerinde, aralarında yaşanan tartışma sonucu Y.S.A.(E-44) ve S.A.(E-72) bir taraf olup, Gazi KARACA’nın vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurmak suretiyle ciddi şekilde darp edip kaburga, elmacık, burun ve çene kemiklerinin kırılmasına sebep olmuşlardır. Gazi KARACA, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, Göğüs Hastalıkları servisinde müşahede altına alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KAPAMA SAATİNE RİAYETSİZLİK VE YETKİLİ MAKAMDAN İZİNSİZ MÜZİK YAYINI YAPMAK

22.09.2022 tarihinde, Girne bölgesinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; bir işletmenin kapama saatine riayet etmediği ve diğer bir işletmenin ise hem kapama saatine riayet etmediği, hem de yetkili makamdan alınmış geçerli müzik yayın izni olmamasına rağmen, ses yükseltici cihaz kullanmak suretiyle müzik yayını yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu işletme sahipleri hakkında yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

KUMARHANEDE BULUNMAK VE BULUNMASINA MÜSAADE ETMEK

21.09.2022 tarihinde, İskele bölgesinde polis tarafından bir kumarhanede gerçekleştirilen denetim sonucu; kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 5 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ