Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC’de neler yaşandı?

KKTC Polis Bülteni’ne göre KKTC’de yaşanan polisiye olaylar…

GİRNE’DE 32 YAŞINDAKİ SHAPERG EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
Girne’de 32 yaşındaki Japhet Shaperg, bu sabah evinde ölü bulundu.

Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, Shaperg’in vücudunda darp ve cebir izine rastlanmadı.

Shaperg’in kesin ölüm sebebinin yapılacak otopsisinin ardından belli olacağı kaydedildi.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

GİRNE’DEKİ UYUŞTURUCU OLAYIYLA İLGİLİ 6 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

Girne’de uyuşturucu tasarrufundan dolayı bir kişinin tutuklanmasıyla başlatılan ileri soruşturmada 6 kişi daha tutuklandı.

Polisten verilen bilgiye göre, olayla ilgili yapılan ileri soruşturmada, H.T’nin (E-34) evinde yapılan aramada, yaklaşık 405 gram ağırlığında methamfetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerlerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rulo haline getirilmiş 2 adet banknot ve bir adet bankamatik kartı ve uyuşturucu madde içiminde kullanıldığı düşünülen 1 adet nargile, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan in 480 TL ve 100 ABD Doları nakit para bulundu.

Adı edilen ve meselede bağlantısı olduğuna inanılan S.E.Y. (K-23), D.B. (K-24), B.K. (K-22), G.K. (E-24) ve A.A.T. (E-51) tutuklanmış olup, B.K.’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan arama ise 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. Soruşturma devam ediyor.

GAZİMAĞUSA’DA DA BİR KİŞİ TUTUKLANDI

Gazimağusa’da ise isminin baş harfleri M.K. (E-29) olan şahıs, bir araçtan inerek İsmet İnönü bulvarındaki aydınlatma direği altından, şeffaf naylon poşeti içerisinde yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi aldığı sırada polisi görüp söz konusu poşeti atıp koşarak kaçtığı sırada yakalandı.

KASTİ HASAR VE CİDDİ DARP

Karaoğlanoğlu’nda 22 Aralık’ta, bir site içerisinde çıkan tartışma sonucunda iki şahsı ciddi şekilde darp ettikten sonra, sitede bazı sokak aydınlatma lambası ve evlere zarar verdiği gerekçesiyle isminin baş harfleri B.F. (E-22) olan bir kişi tutuklandı.

KAYIP ŞAHIS BULUNDU

Gazimağusa’da 25 Aralık’ta evinden ayrılan ve geri dönmeyen Elanur Gültekin (K-16) bulunup ailesine teslim edildi.

ASAYİŞ VE TRAFİK DENETİMİ

Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele Polis Müdürlükleri asayiş ve trafik denetimi yaptı.

LEFKOŞA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren kumarhane, gece kulübü, pansiyon ve yatı evlerini kontrol eden polis, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 13 kişi tespit ederek aleyhlerinde yasal işlem başlattı. KKTC’de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 10 kişi tutuklanarak hakkında yasal işleme gidildi. Gece kulüplerinde yapılan kontrollerde ise herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Trafik ekipleri ise 480 araç kontrol etti. Trafik suçu işlediği tespit edilen 104 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, 2 araç ise trafikten men edildi.

GAZİMAĞUSA

Gazimağusa’da kontrol edilen bahis evi ve gece kulüplerinde, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Kumarhanelerde yapılan kontrolde ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 11 kişi tespit edildi.

Trafik ekipleri ise 650 araç kontrol etti, suç işlediği tespit edilen 138 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, 2 araç trafikten men edildi.

GİRNE

Girne’de faaliyet gösteren bar, kahvehane, disko ve gece kulüpleri kontrol edildi, herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi. Kumarhanelerde yapılan kontrolde ise kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 11 kişi tespit edildi.

Trafikte ise 335 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 67 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, bir araç sürücüsünün aracı içerisinde tecavüz-i alet tasarruf ettiği tespit edildi. Şahıs aleyhinde yasal işleme gidildi.

GÜZELYURT

Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bet ofisleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehanelerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Trafikte ise 410 araç kontrol edildi, trafik suçu işlediği tespit edilen 40 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, 1 araç trafikten men edildi.

İSKELE

İskele’de kumarhanelerde yapılan kontrollerde, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan 2 kişi tespit edildi.

Trafikte de 225 araç kontrol edildi, trafik suçu işlediği tespit edilen 81 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ