KKTC’de bir haftada 16 yangın meydana geldi

KKTC’de bir haftada 16 yangın meydana geldi
  • KKTC
  • 2 Ekim 2023 – 14:09 14:09

KKTC’de itfaiye ekipleri geçen hafta 16 yangına ve 26 diğer olaya müdahale etti, okullarda eğitim verdi. Yangınlar sonucunda 1 milyon 276 bin 600 TL’lik zarar meydana geldi.

Polis Genel Müdürlüğü İtfaiye Müdürlüğünün 25 Eylül – 1 Ekim tarihlerini kapsayan raporuna göre, yangınların 5’i Girne, 4’ü Lefkoşa, 2’si Gazimağusa, 2’si Güzelyurt’ta meydana gelirken, 1’er yangın da Geçitkale, İskele ve Yeşilköy’de yaşandı.

Raporda yangınların muhtemel sebepleri ise, “çalışır durumda unutulan ekmek kızartma makinesinin ısınıp alevlenmesi, temizlik maksatlı yakılan ateşin kontrol dışına çıkması, kişi/ler tarafından yakılma, vinç aracın elektrik tellerine çarpması sonucu atılan kıvılcımların kuru otları tutuşturması ve söndürülmeden atılan sigara izmariti” olarak açıklandı.

Raporda itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olaylar ise, “trafik kazası sonucu araçta sıkışan şahısların, iki katlı evin birinci katına düşüp yaralanan şahsın ve asansörde mahsur kalan şahısların kurtarılması, araçların motor bölümlerinde, ağaçlarda, çatılarda mahsur kalan ve apartmanın bodrum katında biriken su içerisine düşen kedilerin kurtarılması, yangın eğitimi verilmesi, itfaiye şubelerinin okullar tarafından ziyaret edilmesi, yangına karşı tedbir alınması, yol güvenliği sağlanması ve hayatını kaybeden şahısların adli soruşturma amaçlı hastaneye sevkinin sağlanması” olarak sıralandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ