KKTC’de 4 yeni vaka daha

KKTC’de 4 yeni vaka daha

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’ye yaptığı açıklamada ülkemizdeki koronavirüsü salgınıyla ilgili son gelişmeleri aktardı. Pilli bugün 256 test yapıldığını 4 pozitif vaka tespit edildiğini, toplam vakka sayısının 81 olduğunu kaydetti.

Pilli, bugün tespit edilen pozitif vakaların Girne’de1, Lapta’da1, Mağusa’da1, Karpaz’da 1 olduğunu söyledi. Bugün saptanan pozitif vakkaların temaslı vakalar olduklarını belirten Bakan Pilli, kimlerle temas ettiklerinin de belirlendiğini anlattı.

Bakan Pilli, yoğun bakımda yatan iki hastanın durumunun daha iyi olduğunu belirterek, servislerdeki 50 kişinin durumunun iyi olduğunu, tedavilerine devam edildiğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nden Covit 19 tedavisi için gelen ilaçların kullanılmaya başlandığını da aktaran Pilli, ilaçların olumlu etki vermeye başkadığı bilgisini de paylaştı.

Pilli, Sağlık Bakanlığı’nın ön muayene çadırı oluşturduğunu, ateş veya öksürük şikayeti ile gelen hastaların hastaneye alınmadan izolesinin ve tetkikinin burada yapılacağını kaydetti. Bakan Pilli, pozitif vakaların bölgelere göre dağılımlarını da açıkladı.

Buna göre; “Lefkoşa 11, İskele-karpaz 18, Gönyeli 3, Mağusa3, Beyarmudu3, Girne 2, Lapta4, Alsancak 4, Karşıyaka 2”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ