Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KKTC İstatistik Kurumu’ndan DP’ye kuruluş yıldönümü ziyareti

KKTC İstatistik Kurumu’ndan DP’ye kuruluş yıldönümü ziyareti
  • KKTC
  • 27 Mayıs 2021

Demokrat Parti Genel Sekreteri Afet Özcafer, Türel Öksüzoğlu başkanlığındaki KKTC İstatistik Kurumu heyetini kabul etti.

KKTC İstatistik Kurumu’nun kuruluş yıldönümü vesilesi ile gerçekleştirilen ziyarette, Kurum Başkanı Türel Öksüzoğlu, DP Genel Sekreteri Afet Özcafer’e Kurum hakkında bilgi verdi.

İstatistik Kurumu’nun 2 yıllık bir geçmişi olduğu ve Kurum’a atanan ilk Başkan olarak kurulma aşamasında çok zorlu bir süreç geçirdiklerini aktaran Öksüzoğlu, kısa sürede Kurumun, Kurumsal yapısı, insan kaynakları ve fiziki alt yapısının oluşturulduğunu aktardı.

Kurumun faaliyetleri hakkında DP Genel Sekreteri Özcafer’e bilgiler de veren Öksüzoğlu, “hane halkı bütçe anketi” yaptıklarını ve halkın pandemi sonrası tüketim alışkanlıklarındaki değişimi görmek için alan çalışmasını yürüttüklerini belirtti. Öksüzoğlu ayrıca, Resmi İstatistik Programı’nı da hazırladıklarını, Konsey toplantısının da Pazartesi yapılacağını aktardı.

Ülke adına istatistik olarak ilk kez planlı döneme geçildiğini aktaran Türel Öksüzoğlu, “tüm bu iş ve işlemleri yaparken finansal kaynağı da Kıbrıs Türk tarafına ayrılan kaynaktan proje kapsamında yaratıldı” dedi.

Demokrat Parti Genel Sekreteri Afet Özcafer de konuşmasında, İstatistik Kurumu’nun önemine değinerek ülkede bir çok konuda planlama ile alakalı çalışmalar yapılırken, Kurumun sağladığı verilerin her zaman büyük bir yol gösterici olduğunu kaydetti. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Özcafer, Kurum çalışanlarına, çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ