Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“KKTC hayat pahalılığında Avrupa şampiyonu”

“KKTC hayat pahalılığında Avrupa şampiyonu”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkede planlama yapılmadığını ve yönetim zafiyeti olduğunu ifade ederek, “Kıbrıs Türk halkının var oluşuna karşı en büyük tehdit haline geldiniz” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Elektrik zamlandığını, asgari ücretin hayat pahalılığının altında arttığını hatırlatan Erhürman, “Defalarca uyarı yapmamıza karşın, doğru dürüst bir planlamayla istihdamı koruma adına ihtiyaçlı esnaf ve sektörler belirlenerek devlet desteği verilmedi” dedi.

ERHÜRMAN: KKTC HAYAT PAHALILIĞINDA AVRUPA ŞAMPİYONU

Erhürman, KKTC’nin hayat pahalılığında ‘Avrupa şampiyonu’ olduğunu ifade ederek, “Elektrik ve personel giderlerinin artması fiyatlara da yansıyor ve piyasa daha da pahalılaşıyor” açıklamasında bulundu.

Bütün bunların doğal sonucunun, ‘üretimin durması, istihdamın düşmesi, kayıt dışılığın artması, alım gücünün daha da gerilemesi, yoksullaşma ve yoksunlaşmanın her gün biraz daha yayılması’ anlamı taşıdığını dile getiren Erhürman, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Ne hesap kitap, ne planlama, ne de yönetim var! Kıbrıs Türk halkının var oluşuna karşı en büyük tehdit haline geldiniz!”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ