Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Kısa, kefaletle serbest!

Kısa, kefaletle serbest!
  • KKTC
  • 13 Temmuz 2021

Gifa Holding Direktörü Yusuf Kısa’nın Bankacılık Yasasına aykırı Hareket, Finansal Kiralama Faktoring ve Finansman Sirketleri ile Tefeciliğin Önlenmesine İlişkin Yasaya kapsamında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanması üzerine dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Tümer Koç olayla ilgili bulguları aktardı. Koç huzurda bulunan zanlı Yusuf Kısa’nın Bankacılık Yasasına aykırı Hareket, Finansal Kiralama Faktoring ve Finansman Sirketleri ile Tefeciliğin Önlenmesine İlişkin Yasaya aykırı hareket suçları ile ilgili olarak tutuklandığını söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ancak bu bağlamda zanlının soruşturmaya etki edemeyeceğini belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. Polis şahadeti üzerine söz alan Yusuf Kısa’nın Avukatı Ünver Bedevi , iki şirketin Merkez Bankası tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda yasal düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlı için bir kefilin 750 bin TL, bir kefilin 200 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, 50 bin TL nakit teminat yatırması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. Sağer yasal mevzuat gereği gerekli düzenlemelerinde yapılmasına emir verdi.

Mahkeme sonrasında açıklama yapan GIFA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa, mahkeme sonrası yaptığı açıklamada, “polisin şişme balonu elinde patladı. Bize 2 ay içerisinde 3 kez operasyon yapıldı ve son operasyon da tabela operasyonu oldu. Polisin 3 gün önce mahkemeye çıkıp verdiği gerçek olmayan şahadet elinde patladı. Mahkemede hakkımda ve şirketim hakkında verdikleri şahadetin bugün hepsinin sadece bir şişme balon olduğu ortaya çıktı. Tabela konusunda bizi teminata bağladılar” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ