Kırkılmış koyun yünleri “Yünün Kuzey Kıbrıs’ta Yeniden Doğuşu” projesine hibe edilecek

Kırkılmış koyun yünleri “Yünün Kuzey Kıbrıs’ta Yeniden Doğuşu” projesine hibe edilecek
  • KKTC
  • 3 Nisan 2024 13:09

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde; Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Mehmetçik- Büyükkonuk Belediyesi ve Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği işbirliğinde yürütülen ‘Yünün Kuzey Kıbrıs’ta Yeniden Doğuşu’ projesine, kırkılmış koyun yünlerinin hibe edilmesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı’nda Sibel Tatar ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, doğaya veya çöpe atılıp heba edilen kırkılmış koyun yünlerinin, söz konusu projeye bağışlanmasına, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği tarafından destek verildi.

Koyun yünlerinin, ekonomiye kazandırılıp, geri dönüşüm yolu ile emekçi kadınlara sürdürülebilir bir gelir kaynağı sağlaması amacıyla Pamuklu Köyü’nde hayata geçirilen ‘Yünün Kuzey Kıbrıs’ta Yeniden Doğuşu’ projesine hibe edilmesi konusunda birlik üyelerine çağrıda bulunuldu, projeyle ilgili afiş ve video hazırlandı.

‘SEN DE KATKI KOY’ sloganıyla yürütülecek projeyle ilgili ayrıntılı bilgi,0 533 864 00 84 numaralı telefon hattından alınabilir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ