Reklam
Reklam

KİP Başkanı Tasos Conis oldu

KİP Başkanı Tasos Conis oldu

Rum İstihbarat Teşkilatının (KİP), kadro değişikliği ve düzeyi yükseltilmiş rolüyle birlikte bugünden itibaren yeni bir döneme gireceği haber verildi.

KİP başkanlığını bugünden itibaren deneyimli diplomat ve dışişleri bakanlığı eski genel müdürü Tasos Conis’in üstleneceğini yazan Fileleftheros gazetesi, Conis’in, Kiriakos Kuros’un yerine geldiğini anımsattı.

KİP başkanının rolünün düzeyinin artık daha yükseltilmiş olacağını, çünkü KİP Başkanının, dün kurulmasına karar verilen Ulusal Güvenlik Konseyine de katılacağını ve Ulusal Güvenlik Konseyinin kurulmasını üstleneceğini ifade eden gazete, Conis’in geçen mart ayında Ulusal Güvenlik Konseyinin işleyişiyle ilgili bir araştırmayı Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’e sunduğunu ifade etti.

Conis’in, Rum Yönetimi eski başkanlarından Tasos Papasopulos’un 2003-2008 yılları arasındaki başkanlığı döneminde de yine KİP başkanlığı yaptığını anımsatan gazete, öte yandan şimdiye kadar başkanlık muhafızlarından sorumlu olan Panikos Stavros’un KİP başkan yardımcılığına nakledildiğini, başkanlık muhafızlarını ise artık Pandelis İordanus’un komuta edeceğini ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ