Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Kimse hükümet kurmaya yanaşmadı”

“Kimse hükümet kurmaya yanaşmadı”

Başbakan Ersan Saner, “Kıbrıslılar ne durumda, ne zaman karar kendi kararlarını verebilecekler” diye sorulduğunu belirterek, halkın son seçimlerde iradesini ortaya koyarak, kararını zaten verdiğini söyledi.

Saner, hükümete “yamalı bohça” eleştirisi yapan Özersay’a yanıt vererek, hükümet kurma çalışmaları kapsamında bütün muhalefet milletvekillerini gezdiklerini, ancak kimsenin hükümet kurmaya yanaşmadığını belirtti.

Hükümetin yeni açılımlarının herkes tarafından açıkça görüldüğünü söyleyen Saner, genel seçimin Nisan 2022’de olması için kararlılıklarını ortaya koyduklarını dile getirdi.

Ad-Hoc komitenin kararının bugün Meclis’e gelmemesi üzerine yapılan eleştirileri de yanıtlayan Saner, Ad-Hoc komiteye giden konu hakkında bir süre gerektiğini, ayrıca muhalefet milletvekillerinin üye vermek istememesinin de bugün genel kurula gelememesinin sebepler arasında bulunduğunu kaydetti.

Saner, 20 Temmuz’da Kuzey Çevre Yolu’nun açılacağının, bazı yolların temelinin atılacağını her ortamda dile getirdiğini sözlerine ekledi.

Meclis Genel Kurulu’nda daha sonra Genel Tarım Sigortası Fonu 2021 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı ele alındı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ