Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Keşke böyle durumlar hasıl olmasaydı”

“Keşke böyle durumlar hasıl olmasaydı”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner’i, hükümetin istifasını kabul ettiğini bildirmek üzere kabul etti.

Toplantı çıkışı açıklamalarda bulunan Tatar, yeni hükümet kurulana kadar Ersan Saner’in Başbakan olarak görevine devam edeceğine dair yazıyı kendisine ilettiğini belirten Tatar, “Anayasamız bunu emretmektedir. Görevimi yerine getirdim” dedi.

Tatar, halkın beklentilerinin bulunduğunu, demokratik kurallar çerçevesinde Meclis’in, hükümetin sunacağı bazı yasa tasarılarını gündemine alacağını kaydetti.

Yüksek Seçim Kurulu’nun, Seçim ve Halkoylaması Yasası ile ilgili bazı beklentilerinin bulunduğunu kaydeden Tatar, “Bunu değerli vekillerimiz değerlendirecektir” dedi.

Erken seçimin zaten gündemde olduğunu, hükümetin istifasıyla birlikte seçim tarihinin daha da erkene alınabileceğini ifade eden Tatar, “UBP Meclis’te sayısal açıdan çoğunluğu en büyük partidir ve bir kurultaya gidiyor. Kurultay ve sonrasında yaşanacaklar var. Umarım tüm bunlar en iyi şekilde yönetilecektir” şeklinde konuştu.

“Keşke böyle durumlar hasıl olmasaydı” diyen Tatar, Başbakan’ın 20 vekille süreci yönettiğini, koalisyonla birlikte 27 vekillik bir hükümet kurulduğunu ve güven oyu aldığını ifade ederek, bazı vekillerin Meclis toplantılarına katılmadığını, sıkıntılar yaşandığını kaydetti, Başbakan’ın da istifa ettiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ