Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Kelle: “Atatürk’ü satırlara ve kitaplara sığdırmak mümkün değil”

Kelle: “Atatürk’ü satırlara ve kitaplara sığdırmak mümkün değil”
  • KKTC
  • 09 Kasım 2020

Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği Genel Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Kelle, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu Cumhurbaşkanı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü satırlara ve kitaplara sığdırmanın mümkün olmadığına işaret ederek, hatırlayıp anmanın ise sadece bir günle sınırlı kalamayacağına vurgu yaptı.
Kelle, on sekizinci yüzyıl sonları ve on dokuzuncu yüzyıl başlarında oluşturulmaya çalışılan dünya düzeninde etkin bir şekilde Türk Halkı’nın yer almasını sağlayan, büyük askeri deha olan Gazi Mustafa Kemal’e Müslüman Türk Halkı’nın minnet borçlu olduğunu belirtti.
Mustafa Kemal’in sadece Anadolu Türklerinin değil, tüm Türk dünyasının lideri olduğuna işaret eden Genel Başkan Hüseyin Çavuş Kelle, “Kıbrıs Türk halkı her daim Ulu Önderin çizdiği yolda yürümeyi bilmiştir” ifadelerine yer verdi.
Genel Başkan Kelle Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği olarak, Mustafa Kemal’in temel vizyonu olan ‘Köylü Milletin Efendisidir.’ felsefesinden yola çıkarak Kıbrıs adası üzerinde kuruldukları 1943 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.
Kelle Osmanlı’nın Kıbrıs adasından ayrıldığı günden özgürlüğe kavuştuğu gün olan 20 Temmuz 1974 yılına kadar Kuvayı Milli-ye ruhu ile mücadele ettiğinin unutulmaması gerektiğini de söyledi.
Kelle Kıbrıs Türk halkının her zaman Mustafa Kemal’in bıraktığı olan ilkelerini kendi yolları olarak benimsediklerini ifade ederken, Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, saygı ve minnetle andıklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ