Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

KEİ, Lapta Belediyesi’nin projelerine yaklaşık 68 milyon TL Kaynak aktarımı yaptı

KEİ, Lapta Belediyesi’nin projelerine yaklaşık 68 milyon TL Kaynak aktarımı yaptı

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği (KEİ) Ofisi, tarih, doğa ve turizm kenti Lapta Belediyesinin, bölge halkına daha kaliteli hizmet sağlamak ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla hazırladığı projelere finans ve ekipman desteği sağlıyor.

KEİ, 2011-220 döneminde Lapta Belediyesinin hayata geçirdiği projelerine güncel rakamlarla 67 milyon 660 bin 954 TL’lik kaynak aktarımı yaptı.

KEİ’den yapılan açıklamada, belediyelerin altyapı yatırımlarını güçlendirme projeleri başta olmak üzere, kültür, sanat, spor alanları, açık pazar yapımı ve restorasyon gibi çeşitli projelerine destek veren KEİ Ofisi’nin yerel yönetimlerle iş birliği içinde hayata geçirdiği projeler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne değer kattığı ifade edildi.

Açıklamada, Lapta’da altyapı ve yol çalışmaları, içme suyu projeleri, hizmet binaları, sosyal tesisler ve sosyal faaliyetlere uzanan geniş hizmet ağıyla, bölgenin gelişmesini katkı veren KEİ Ofisi’nin, Lapta Belediyesi’nin 2011-2020 döneminde hayata geçirdiği bir çok projeye, güncel rakamlarla 67 milyon 660 bin 954 TL kaynak aktarımı yaptığı ifade edildi..

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ