Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Kaynakların eşit ve adil kullanımı noktasında bürokratik sorumsuzluk var”

“Kaynakların eşit ve adil kullanımı noktasında bürokratik sorumsuzluk var”
  • KKTC
  • 19 Haziran 2022

Ülkenin kaynaklarını kendilerine ve siyasi yandaşlarına kullanmakla suçladığı hükümeti istifa ederek toplumun önünü açmaya çağıran Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Başkanı Mustafa Baybora, “Varlık nedenleri yandaşlarına ve kendilerine menfaat sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklamasında, Kıbrıs Türk toplumu tarihinin en ağır ekonomik koşullarıyla karşı karşıya kaldığını, toplumun büyük kesiminin her geçen gün yoksullaştığını, alım gücünü kaybettiğini belirten Baybora, önerileri paylaştı.

Alım gücünün bir nebze de olsa korunabilmesi için maaş ve ücretlere gerçek rakamlar üzerinden her ay hayat pahalılığı ödeneği verilmesi, düşük ücretle çalışanlara ve emeklilere maaş artışı yapılması gerektiğini ifade eden KTÖS Başkanı Mustafa Baybora, üretimin de küçük esnafın da desteklenmesi gerektiğini söyledi.

“YETERLİ KAYNAK MEVCUT, SORUN SİYASİ SORUMSUZLUK”

“Bu ülkede yeterli kaynak mevcuttur. Kaynakların eşit ve adil kullanımı noktasında bürokratik sorumsuzluklar vardır” ifadesini kullanan Baybora, hükümetin toplumu düşünmediğini, temsil de etmediğini savundu.

Baybora, şöyle devam etti.

“Kayıt dışılıkla mücadele edilerek yeterli vergi toplanması ve süper zenginlerden servet vergisi alınması ile toplumun ekonomik koşulları iyileştirilebilir. Merkez Bankası’nın karı 506,5 milyon TL’ye yükselmiştir. Maliye’nin bütçesi 499,8 milyon TL fazla vermiştir. TC Yardım ve Kredileri başlığı altında gösterilen bütçe kalemi hala sıfırda olmasına rağmen, ayaklarımız üstünde durabiliyoruz. Ülke kaynaklarını kendilerine ve siyasi yandaşlarına kullanan UBP-DP-YDP hükümeti hemen istifa ederek toplumun önünü açmalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ