Kavgacılar tutuksuz yargılanacak

Kavgacılar tutuksuz yargılanacak
  • KKTC
  • 15 Haziran 2020 15:26

Gönyeli’de iki gurup arasında çıkan kavgada tutuklanan zanlılar Youssef Waled Abdelsalam Nasser, Rami Hammami, Abdullah Ghassan Alyahmoun ve Abdullah Dehnah dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç,  11.06.2020 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Gönyeli’de umumi bir yer olan Ecevit Sokak üzerinde Zanlı 1 Youssef Waled Abdelsalam Nasser ile zanlı 2 Rami Hammami bir taraf olup; aralarında kız meselesi yüzünden çıkan tartışma neticesinde diğer taraf olan Zanlı 4 Abdullah Ghassan Alyahmoun ve zanlı 5 Abdullah Dehnah ile birbirlerinin vücutlarına gelişigüzel vurarak bir kavgada yer alıp makul mazeretleri olmaksızın yüksek sesle bağırarak rahatsızlık yaptıklarını belirtti.

Polis, 12.06.2020 tarihinde zanlıların Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen Derdest Emri ışığında tutuklandıklarını belirtti. Polis,  meselede tahkikatın tamamlandığını ve zanlıların aktif öğrenci olduklarını belirterek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların  yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları  ve 2 biner TL nakdi teminat yatırmaları koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ