Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Kararnameden kimlerin yararlandığı bilinmiyor”

“Kararnameden kimlerin yararlandığı bilinmiyor”

‘Nakdi Varlıklara İlişkin Mali Düzenleme Hakkında Yasa Gücünde Kararnamesinin” yürürlükten kaldırılması sonrası CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından konu ile ilgili paylaşım yaptı.

“Kamuoyunda “kara para aklama kararnamesi” diye bilinen yasa gücünde kararnameyle ilgili yaşananlar bu dönemde ülkenin ne hale getirildiğinin anlaşılması açısından gerçekten ibretlik!!!

1. Anayasa’nın 112. maddesine göre yalnızca ivediliği olan konularda yasa gücünde kararname (YGK) çıkarılabilir. Hükumet Meclis’in tatilde olmasını “fırsat” bilerek, “ivediliği” olmadığı açık olmasına karşın bu konuyu YGK ile düzenledi.

2. Anayasa’ya açıkça aykırı olduğu görüldüğü için önce CTP olarak biz, ardından da TDP Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yaptık.

3. Bu arada YGK uygulandı. Kimlerin YGK’dan yararlandığı bilinmiyor.

4. Bugün konunun mahkemede görüşüleceğini ve kendi YGK’sının Anayasa’ya aykırı olduğunu bilen “hükumet” mahkeme karar alamasın ve bugüne kadar yapılan işlemler korunsun diye mahkemeden önce YGK’yı yürürlükten kaldırdı.

Yaratılan, hukuk açısından yalnızca bir garabet değil, tam bir felakettir. Bu halkın başına gelmiş en büyük felaketsiniz!!!”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ