Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Kapanmaya doğru hızla gitmemiz için her şey yapılıyor”

“Kapanmaya doğru hızla gitmemiz için her şey yapılıyor”
  • KKTC
  • 27 Ağustos 2021

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO), Başbakan Ersan Saner’in PCR ve antijen testlerinin ücretli yapılacağını açıklamasına tepki göstererek, “Kapanmaya doğru hızla gitmemiz için her şey yapılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

KTEZO Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, “Bu karara akıl tutulması demek bile yeterli değil. Beceriksizlik hiç değil. Algılama meselesi var. Toplumda olup biteni anlayamama, anlamama meselesi var. Yaşanan sıkıntıları görmeme, görememe meselesi var. Ürkütücü olan da bu” denildi.

Bu kararla salgına daha çok yol verileceği, salgının daha çok hızlanacağı, dolayısıyla ekonomi ile birlikte bütçenin de daha çok kaosa gireceği belirtilen açıklamada, “Kesin olan bir şey varsa o da bu karardan derhal geri dönülmesi gerektiğidir. Ama baskı, ama itaatsizlik, ama başkaldırı ile” ifadeleri kullanıldı.

“BAŞIMIZ BELADA”

“Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça. başımız belada” şeklinde devam edilen açıklamada, kararın uygulanamayacak ve denetlenemeyecek olmasının da ayrı bir sorun olduğu savunularak, topluma verecek bir şeyi olmayanların kendileri için de yapacakları tek iyiliğin bir an önce çekip gitmek olduğu öne sürüldü. Açıklamada, yeni bir kültür, yönetim anlayışı ve dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğu da belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ