Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Kanlı: “BRT özgürlük, kurtuluş, devlet ve bayraktır”

Kanlı: “BRT özgürlük, kurtuluş, devlet ve bayraktır”
  • KKTC
  • 25 Aralık 2020

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu 57’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Her yıl kendini geliştirerek kamu yayıncılığını sorumluluk ilkesiyle birleştiren BRT, halkın sesi olmaya devam ediyor.

25 Aralık 1963 yılında yayın hayatına sadece bir radyo kanalı olarak başlayan BRT bugün  3 televizyon kanalı, 6 farklı radyosu, web sayfası ve youtube kanallarıyla dünyaya yayın yapıyor.Koronavirüs salgını nedeni ile Kurumda her yıl düzenlenen resepsiyon bu yıl yapılmadı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun kuruluş yıldönümü dolayısı ile bugün gün boyu özel canlı yayınlar etkinlikler gerçekleştiriliyor.

BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Özer Kanlı da özel yayına katılarak BRT’nin nereden nereye, nasıl geldiğini ve bu kurumun asıl görevini asla unutmamak gerektiğini ifade etti.

Özer Kanlı,  BRT’nin özgürlük, kurtuluş, devlet  ve bayrak olduğuna da vurgu yaptı.

Kanlı konuşmasında BRT’nin içinde bulunduğu yasal sıkıntılar konusunda da değerlendirmede bulundu

Kanlı, “ BRT’nin gelişmesine parallel alması gereken bir takım tedbirler, yapması gereken bir takım işleri ve  yasal düzenlemeler  vardır ama ne yazık ki bizim içimizdeki nedenlerden ve bizim dışımızdaki nedenlerden dolayı bugüne kadar  gerekli yasal düzenlemeyi yapamadık. Son zamanlarda yaptığımız temaslar gösteriyor ki, yeni bir anlayış hakim şu  anda ve gerek devlet gerekse hükümet yetkilileri yasa konusunda ciddi bir yeşil ışık yakıyorlar. İstenmesi gereken şeyleri isteyerek, makulu isteyerek inşallah bir dönüm noktasına doğru gideceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ