Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Kamu-İş yarın Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyecek

Kamu-İş yarın Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyecek

Kamu-İş okullarda hademe olarak görev yapan üyelerinin ellerinde alınmak istenen toplu iş sözleşmesi ve sendikal haklarına karşı mücadele etmek için yarın taşeron üyelerle Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyecek. Saat 08.00’den itibaren Kamu-İş Genel Merkezi’nde toplanacak hademeler, 09.30’da Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyüşe geçecek. Ardından bakanlık önünde kamuoyuna bir basın açıklaması yapılacak.

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, yaptıkları tüm uyarılara rağmen üyelerine her türlü mobing ve baskıyı yapan Milli Eğitim Bakanlığı’nı yarın bir kez daha uyaracaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Taşerona imza atmayıp, toplu iş sözleşmesi talep eden üyelerimiz sokağa atılmakla tehdit ediliyor. Müsteşar müdürlere ‘imza atmayanları okula almayacaksın’ diyerek talimat veriyor. Türk Maarif Koleji’nde görev yapan bir arkadaşımız bu şekilde okula alınmadı.

Kamu – İş olarak bu baskıları ve yıldırma politikalarını asla kabul edemeyiz.

Yarın sabah 09.30’da sendikamızın önünden taşeron üyelerimizle kortej halinde Milli Eğitim Bakanlığı’na yürüyerek, Sayın Nazım Çavuşoğlu’nu çalışanların en temel demokratik hakkını çiğnememesi için son kez uyaracağız.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ