“Kamu bankalarında Ünal Üstel’in hangi başarısızlıklarını Fikri Ataoğlu nasıl düzeltecek?”

“Kamu bankalarında Ünal Üstel’in hangi başarısızlıklarını Fikri Ataoğlu nasıl düzeltecek?”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gazimağusa Milletvekili Erkut Şahali, “Kamu Bankalarında Ünal Üstel’in Hangi Başarısızlıklarını Fikri Ataoğlu Nasıl Düzeltecek?” konulu güncel konuşma yaptı.

MİK’in ve tüm eksikliklerine rağmen Rekabet Kurulu’nun 2020 yılına kadar yıllarca gayet düzgün şekilde çalıştığını belirten Şahali, 2020’den sonra yaşananlara işaret etti.

Doğru ihale yapma sorumluluğunun hükümetlerde olduğunu dile getiren Şahali, ilgili süreçleri hükümetin göreve getirdiği kişilerin yerine getirdiğini kaydetti.

“Kötü niyetle beceriksizlik bir araya geldiğinde” durumun izah edilemez hale geldiğini söyleyen Şahali, hükümete güvenmediklerini ifade etti.

“Ancak belli ki siz de birbirinize güvenmiyorsunuz” diyen Şahali, Kooperatif Merkez Bankası ve Vakıflar Bankası‘nın bağlı olduğu bakanlığın değiştirilmesine ve Başbakan Yardımcılığı’na alındığına işaret etti.

Şahali, bu değişiklikle neyin başarılacağının, bankaların nasıl gelişeceğinin kendilerine anlatılmasını istedi, aksi halde bunu, bankaların siyasilerin çiftliği olarak görüldüğünü düşüneceklerini anlattı.

Şu anda yaşanan sorunların temelinde “hükümetin kötü niyetli tutumu” olduğunu savunan Şahali, ortada sorun çözmeye yönelik bir vizyon olmadığını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ