Kaçak zanlı cezaevine gönderildi!

Kaçak zanlı cezaevine gönderildi!
  • KKTC
  • 1 Şubat 2024 – 14:38 14:38

KKTC’de ikamet izinsiz olarak yaşayan Nijerya uyruklu Ayodeji Gbolade espitedilerek tutuklandı. Zanlı bugün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şubede görevli polis memuru Fırat Uğuroğlu mahkemede olguları aktardı. Polis, 31Ocak 2024 tarihinde saat 19.00 sıralarında LefkoşadaGazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde devriye gezen Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin, zanlıyı yaya olarak tespit edip, kimlik kontrolü yaptıklarını söyledi.

Polis, zanlının yapılan muhaceret kontrolünde 27 Kasım 2022 tarihinden beri 479 gün KKTC’de ikamet izinsiz olarak kaldığının belirlendiğini söyledi. Polis, zanlının suçüstü tutuklandığını, Muhaceret Dairesinden yapılan kontrolde ülkede kaçak yaşadığının teyit edildiğini belirtti. Polis memuru, Nijerya uyruklu zanlının ülkede herhangi bir yasal bağı olmadığını ifade ederek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, ikamet izinsiz suçunun 6 aya kadar hapis öngören ve gün geçtikçe yaygınlaşan bir suç olduğunu belirterek, zanlının 20 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ