Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

İşte Covid-19 vakalarının mesleki analizi

İşte Covid-19 vakalarının mesleki analizi

Başbakanlık tarafından yaptırılan bir analiz ülkedeki Covid-19 bulaşının seyrini ortaya çıkardı. Analiz bulaşın en çok yayıldığı kesimin ev hanımları olduğunu ortaya koydu. Bulaştan en çok etkilenen ikinci kesim ise öğrenciler.

İşte detaylar:

Başbakanlık, yerel ve temaslı vakaların mesleki dağılımını ortaya koyan bir analiz yaptırdı. Analiz sonuçlarına göre 179 kişi ile bulaştan en çok etkilenen kesim ev hanımları olarak kayda geçti.

Araştırma İlk ve Orta Öğrenimdeki öğrencilerin de bulaştan ciddi şekilde etkilendiğini ortaya koydu. Bugüne kadar 159 öğrenci Kovid 19 bulaşırken, 100 emeklinin de bulaştan etkilendiği ortaya çıktı.

Bulaşta 4’üncü sırada ise Otel ve Casino çalışanı 96, 5’inci sırada ise 83 kişi ile işsizler yer alıyor.

Okul öncesi 76 çocukta bulaşa rastlanırken, sağlık kurumu çalışanı ( OFİS, TEMİZLİK DAHİL)64 kişi, özel şirketlerdeki 55 ve  restaurant büfe gibi iş yerlerinde çalışan  46 kişi bulaştan etkilendi.

Yüksek öğrenimdebulaştan etkilenen öğrenci sayısı ise 45 olarak kayıtlara geçti.

Diğer meslek gruplarındaki bulaş rakamları ise söyle:

“38 asker, 37 kamu çalışanı, 37 gıda imalat ve dağıtımında çalışa, 33 belediyeçalışanı, 27 banka çalışanı, 23 inşaat işçisi veya yönetici, 23 market/ kasap çalışanı, 23 öğretmen, 22 otomotıv çalışanı, 14 polis, 13 seyyar çalışan, 12 güzellik salonu & kuaför çalışanı, 11 mağaza ve butik çalışanı, 11 eğitim kurumu çalışanı, 10 sendika / birlik çalışanı, 8 tarım & hayvancılık çalışanı”

Araştırma ile ilgili yapılan açıklamada bunun sektör bulaş analizi olmadığı, yalnızca Covid-19 vakalarının mesleki verilerini içerdiği kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ