Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

İsias Otel davası çatı davadan ayrıldı!

İsias Otel davası çatı davadan ayrıldı!

Gazimağusa Türk Maarif Koleji sporcu kafilesinden 35 kişinin hayatını kaybettiği Adıyaman’daki İsias Otel ile ilgili dosya ana dosyadan ayrıldı.

Maraş merkezli depremlerde Kuzey Kıbrıslı sporcuların hayatını kaybettiği İsias Otel ile ilgili dosya, Adıyaman’da yıkılan binalarla ilgili dosyadan ayrıldı.

İsias Otel soruşturmasında otel sahipleri Ahmet Bozkurt ile Mehmet Fatih ve Efe Bozkurt tutuklandı. Otel yönetiminden bağlantılı 2 kişi de aranıyor.

Kentte düzenlenen ortaokullar arası spor müsabakaları için Kuzey Kıbrıs’tan gelen Gazimağusa Türk Maarif Koleji sporcu kafilesi, depremde İsias Otel’in yıkılması sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Kafilede, 24 sporcu, 5 öğretmen ve 6 veli olmak üzere toplam 39 kişi yer alıyordu, 35’i hayatını kaybetti. Otelide toplam 60 kişi hayatını kaybetti.

Hürriyet’in haberine göre, dosyanın ana dosyadan ayırdığını KKTC Barolar Birliği açıkladı. Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antep, Maraş ve Adana’ya taziye ziyaretlerinde bulundu, “Enkaz altında kalan yavrularımızın hakkını aramak, davayı takip etmek, adaletin yerine getirilmesi için elden ne gelirse yapacağız” açıklamasını yaptı.

Soruşturmaya gizlilik kararı getirilmedi

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, otelle ilgili soruşturmaya gizlilik kararı getirildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti:

“Her ne kadar bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında “Grand Isias Otel’in dosyasına gizlilik karar getirildi” şeklinde haberler çıkmış ise de Cumhuriyet Başsavcılığımızca deprem soruşturması kapsamında yürütülen Grand İsias dosyası da dahil herhangi bir dosyada gizlilik kararı bulunmadığı hususu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ