İŞAD: Enerji politikalarında gelişen dünya teknolojilerini takip etmemek, geleceği karanlığa gömmedir

İŞAD: Enerji politikalarında gelişen dünya teknolojilerini takip etmemek, geleceği karanlığa gömmedir
  • KKTC
  • 7 Haziran 2024 15:26

İŞAD Yönetim Kurulu tarafından, ülkedeki elektrik kesintileri hakkında yapılan açıklamada, “Enerji politikalarında gelişen dünya teknolojilerini takip etmeyip, popilist anlayışa teslimiyet ülke ve gelecek nesilleri karanlığa gömmedir” denildi.

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu, ülkede iki gündür belirli aralıklarla devam eden elektrik kesintileriyle ilgili yapılan yazılı açıklamada, Dernek olarak yıllardır süren enerji politikaları için yapıcı çözümler ürettiklerini ve bunlardan bir tanesinin de Türkiye’de yerli ve milli yatırımı bulunan Karadeniz Enerji ile dünyada 63 ülkeye enerji temini yapan yüzer gemilerle temiz enerji sağlayan çözüm önerileri olduğu anımsatıldı, ancak bu önerinin kabul edilmediği ifade edildi.

İŞAD’dan yapılan açıklama şöyle:

“40 yıldır ülkemizin en büyük sorunları arasında elektrik kullanımı ücretleri bağlantıları ulaşımı ve türevleri, kısacası hiçbir politika üretilmediği gibi enerji politikaların da halkın yararına yönelik bakış açısı olmadı, Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) olarak yıllardır süren enerji politikaları için yapıcı çözümler ürettik bunların bir tanesi de Türkiye’de yerli ve milli yatırımı bulunan Karadeniz Enerji ile Dünyada 63 ülkeye enerji temini yapan yüzer gemilerle temiz enerji sağlayan çözüm önerileriydi. Dernek Yönetim Kurulu yerlerinde yaptıkları inceleme ve uzman görüşü ile ülkemizde yetersiz ve pahalı enerjinin alternatifi ve çözüm ortağı olabilecek sistemlerle bir geminin ülkemize getirilmesi konusunda girişimlerde bulunuldu. Fakat ülke mevcut statikonun anomali devamından yana olduğu için bu mantıklı projeyi görüşmek istemedi. Enerji politikalarında gelişen dünya teknolojilerini takip etmeyip popilist anlayışa teslimiyet ülke ve gelecek nesilleri karanlığa gömmedir.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ