İncirli, sağlıkta yoğun bakımda yatak eksikliklerine dikkat çekti

İncirli, sağlıkta yoğun bakımda yatak eksikliklerine dikkat çekti

Yasama yılının son toplantısını yapan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda milletvekilleri güncel konuşmalar yaparak çeşitli konuları gündeme taşıyor. 

-İncirli, sağlıkta yoğun bakımda yatak eksikliklerine dikkat çekti

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Sıla Usar İncirli, “Kamu Hastanelerinde Yoğun Bakım Yatak Eksikleri, Sevk ve Hasta Ulaşımında Yaşanan Sorunlar” konulu güncel konuşma yaptı.

İlk olarak KKTC ile Türkiye hükümetleri arasında imzalanan Mali ve İktisadi İşbirliği Protokolü’ne değinen İncirli, protokolün yarınlar ve yatırımlar açısından önemine işaret etti, ancak “bugüne kadar yapılan en büyük anlaşma” nitelemesini eleştirdi, gerçeği yansıtmadığını, sıkıntılara teselli olmayacağını savundu.

İncirli, yoğun bakım yatak eksikliğine dikkat çekerek, yıllardır bu eksikliği dile getirdiklerini söyledi, ihtiyacın bugün daha da arttığını anlattı. Nüfusun sürekli arttığını ancak bilinmediğini savunan İncirli, kamu hastanelerindeki yoğun bakım yatak sayısının yetersizliğine işaret etti, bu sayının ve personel ihtiyacının artırılmasını istedi.

Sıla Usar İncirli, yaşamsal öneme sahip olan yoğun bakımın geliştirilmesi, eksikliklerin hızlı bir şekilde tamamlanmasının gerekliliğine işaret ederek, eskiler yenilenirken, yeni hastanelere de ihtiyaç olduğunu, özellikle Girne’de yeni hastanenin şart olduğunu kaydetti ve yeni hastanenin akibetini sordu.

Güzelyurt Hastanesi’nin de akibetini soran İncirli, kamu hastanelerine gereken önemin gösterilmesini talep etti, hayal değil, gerçek projelerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Halkın sağlık hizmeti almakta büyük sıkıntı yaşadığını ifade eden İncirli, sıkıntıların belirlenip hızlı bir şekilde çözümler bulunmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ