İmzalar atıldı: Narenciyede x-ray dönemi başlıyor

İmzalar atıldı: Narenciyede x-ray dönemi başlıyor

Türkiye Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye olarak, KKTC ile olan güçlü ilişkileri daha ileriye taşıma kararlılığında olduklarını vurgulayarak, Maliye Bakanı Özdemir Berova ile KKTC’de narenciye üretiminin artırılmasından x-ray cihazı teminine kadar çeşitli alanlarda anlaşmalara imza attıklarını bildirdi.

Türkiye Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından, Maliye Bakanı Özdemir Berova ile görüşmesine ilişkin bilgi verdi.

Bakan Bolat, konuk bakan ile iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğini daha da derinleştirecek ve KKTC’nin ekonomik gelişimine katkı sunacak birçok konu üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

SOĞUK HAVA DEPOSU VE MEYVE İLERİ İŞLEME YATIRIMLARINA İLİŞKİN PROTOKOL…

Bu konuda somut adımlar attıklarını vurgulayan Bolat, KKTC’de narenciye üretiminin mevsimsel şartlardan en az etkilenmesi, üretimin artırılması ve ihracatın desteklenmesi amacıyla soğuk hava deposu ve meyve ileri işleme yatırımlarına ilişkin protokol imzaladıklarını aktardı.

Türkiye Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yaptığı paylaşımda şunları belirtti:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Sayın Özdemir Berova ile bugün bir araya geldik. Görüşmemizde, ülkelerimiz arasındaki ekonomik işbirliğini daha da derinleştirecek ve KKTC’nin ekonomik gelişimine katkı sunacak birçok konu üzerinde fikir alışverişinde bulunduk, bu yönde somut adımlar attık.

KKTC’de narenciye üretiminin mevsimsel şartlardan en az etkilenmesi ve üretimin artırılması ile ihracatın desteklenmesi amacıyla Soğuk Hava Deposu ve Meyve İleri İşleme Yatırımlarına İlişkin “Protokol”ü imzaladık. Ayrıca, gümrük alanında da KKTC’ye X-Ray cihazı temini konusunda anlaşmaya imza attık.

Türkiye olarak, KKTC ile olan güçlü ilişkilerimizi daha da ileriye taşıma kararlılığındayız. İmzaladığımız anlaşmalar, ekonomik ve kültürel bağlarımızı güçlendirerek aynı zamanda kardeş KKTC halkı ile dayanışmamızı da pekiştirecektir. Bu işbirliği ile KKTC’nin geleceğe daha güvenle bakmasını sağlamak ve ekonomik kalkınmasını desteklemek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ