Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

İMSAB:Yapı marketlerinin açılması elzemdir

İMSAB:Yapı marketlerinin açılması elzemdir

İnşaat Malzemeleri Satıcıları Birliği (İMSAB) As Başkanı Hasan Yücelen yaptığı yazılı açıklamada yapı marketlerinin en az marketler kadar elzem bir sektör olduğunu, risk açısından da marketlerden daha az risk taşıdığını savundu.

Yücelen’in açıklaması şöyle;

‘’Ülkemizde şu an marketler ve eczaneler açık olarak, gerekli tedbirleri alarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Yapı marketleri de insanların ikamet ettiği yerlerde ihtiyaçlarını sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Yapı marketlerini müteahhitlerle olan kısmını ayırmak gerekir, çünkü, yapı marketler şu an evinde olan insanların evlerindeki ve bahçelerindeki bakım onarım ve su ihtiyaçları için gerekli ekipmanları ihtiyaç duyma noktasında bunları sağlayan tek sektördür. Yapı marketler, şu an ülkemizde açık olan süpermarketler ve marketlerden daha az risk taşıyan ve daha az sorunlu sektörlerden biridir. Yapı marketleri elzem ihtiyaçları sağlayan bir işletme grubu olarak görmemiz gerekir.

Biz, İnşaat Malzemeleri Satıcıları Birliği olarak yapı marketlerin açılması durumunda üye iş yerlerimizdeki ekipmanları, maske, eldiven ve dezenfaktanları hazırlayıp, en fazla iki müşteriyi içeriye alacakları alt yapıyı oluşturup, bununla ilgili gerekli denetimleri izinler çerçevesinde, uzmanlardan da görüş alarak faaliyetlere başlayabiliriz. Faaliyette olan marketler, yapı marketlerinden olası bir bulaşmanın yaygınlaşmasına daha çok hizmet edebilecek noktadadırlar. Birlikte hareket ederek, bu hafta faaliyete girecek ilk işletmelerden biri insanların evlerinde ihtiyaç duydukları ısınma, temizlik ekipmanları ve bakım onarım ihtiyaçlarının sağlaması için elzem sektörlerden bir tanesidir. Gerekli ekipmanları ve gerekli alt yapıyı oluşturarak bu sektörler olarak faaliyetlerini hayata geçirebilecek noktadadır. Biz Birlik olarak gerekli makamlar ile görüşüp, önerilerimizi sunacağız.’’

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ