Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“İki ülke arasındaki sarsılamaz bağlar daha da kuvvetlendi”

“İki ülke arasındaki sarsılamaz bağlar daha da kuvvetlendi”
  • KKTC
  • 02 Temmuz 2021

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Türkiye Dışişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na dün derneği ziyareti nedeniyle teşekkür etti.

Dernek adına Gençlik Kolu Genel Koordinatörü Veli Koreli tarafından yapılan yazılı açıklamada “Sayın Çavuşoğlu’na gerçekleştirdikleri tarihî ziyaret ve devlet seviyesinde verdikleri destekten ötürü bir kez daha en kalbi teşekkürlerimizle saygılarımızı arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Koreli, merkeze yapılan ziyaretin “en üst seviyede bir ilk” olduğunu, ziyaretin “iki ülke arasındaki sarsılamaz bağları daha da kuvvetlendirdiğini” kaydetti.

İki devleti çözüm modeline desteklerinin tam olduğunu belirten Koreli, “Çavuşoğlu’nun TMT merkezini ziyareti sırasında altını çizerek ifade ettiği destek ile üst seviye ziyaretlerin kapsamlı olarak sürecek olmasına yaptığı vurgu, bu açıdan hem TMT hem de Kıbrıs Türkü için son derece yüksek önem arz etmektedir” dedi.

Koreli, devleti çökertmeye, millî-kültürel aidiyeti unutturma ve/veya Anavatan ile olan bağları zayıflatma amaçlı faaliyetlerin bulunduğunu da ileri sürdü.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ