Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

İçişleri Bakanı Evren, Tümgeneral Öztürk’ü kabul etti

İçişleri Bakanı Evren, Tümgeneral Öztürk’ü kabul etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti.

Bugün nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşmede karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu açıklandı. Görüşme sonrası Bakan Kutlu Evren,  Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesinde önemli bir yere sahip olan Erenköy Direnişi’nin kahramanlarının anılarından oluşan “Anılarda Erenköy” kitabını takdim etti.

Bakan Kutlu Evren, bir avuç yüksek öğrenim genci ile kahraman mücahitlerimizin sayıca üstün, ağır silahlarla donatılmış Yunan kuvvetlerine karşı emsaline az rastlanan bir direnişi anlatması yanında Kıbrıs Türkü’nün ulusal davaya olan inanç ve kararlılığının da bir meşalesi olan Erenköy Direnişi’nin  kahramanlarının anılarından oluşan bu kıymetli eseri Tümgeneral Öztürk’e takdim ederken, Ada’daki Türk varlığının teminatı, Kıbrıs Türkü’nün özgürlüğünün sembolü olan Barış Kuvvetlerimizin her daim güçlü, muzaffer ve muvaffak olması dileklerinde bulundu.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk de İçişleri Bakanı Kutlu Evren’e günün anısına Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Plaketini taktim etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ