Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Hizmetler aksadı diye sendikalar mı suçlanacak?”

“Hizmetler aksadı diye sendikalar mı suçlanacak?”

Kamuda örgütlü sendikaların grev ve eylem başlatmasıyla ilgili açıklamayan Tufan Erhürman, eylem ve grevlerin sebebinin,”Hükümet”e mensup bakanlar tarafından verilen ve basına da yansıyan “Göç Yasası” ile ilgili sözlerin tutulmaması’ olduğunu söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kamuda örgütlü 12 sendikanın grev ve eylem başlatmasıyla ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinde açıklamalarda bulundu.

Erhürman, 12 sendikanın eyleme gitmesinin sebebinin “Hükümet”e mensup bakanlar tarafından verilen ve basına da yansıyan “Göç Yasası” ile ilgili sözlerin tutulmaması’ndan kaynaklı olduğunu ifade etti.

Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“12 sendika grev başlattı. Sebep? “Hükümet”e mensup bakanlar tarafından kendilerine verilen ve basına da yansıyan “Göç Yasası” ile ilgili sözlerin tutulmamış olması! Şimdi hizmetler aksadı diye sendikalar mı suçlanacak?

Sözünüzü tutmayacaksınız, grev yapan sendikalar suçlu olacak! Anayasa’yı bile bile ihlal edeceksiniz, Mahkeme’ye giden muhalefet suçlu olacak! Hukuka aykırı karar alacaksınız, aleyhinize karar veren mahkeme suçlu olacak! Siz bu yaptığınıza hala “ülkeyi yönetmek” mi diyorsunuz?!”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ