Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Hep birlikte insanlığa tutunmak zorundayız”

“Hep birlikte insanlığa tutunmak zorundayız”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda güncel konuşmalar yapılıyor.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Ongun Talat, “İnsanlığa Karşı ‘Tahsin Abi’ Yalnızlığı” konulu konuşma yaptı.

Çok zor günlerden geçildiğini belirten Talat, tarif edilemez bir üzüntü içerisinde olduklarını söyledi. Talat, ciddi bir umutsuzluğun hakim olduğunu ancak bir şeylere tutunmak gerektiğini kaydetti.

Depremde hayatını kaybedenlerin haklarını savunmak, depremle ilgili gerekli önlemlerin almak gerektiğini ifade eden Talat, “Bizler için artık 6 Şubat öncesine dönmek mümkün değil” diye konuştu. Türkiye’de sivil halkın dayanışmasına işaret eden Talat, “İnsanlığa tutunmak zorundayız hep birlikte” vurgusu yaptı.

Bu süreçte kötülüğün de hakim olduğunu ancak insanlığa, iyiliğe tutunmak gerektiğini kaydeden Ongun Talat, “Dışişleri Bakanı’nın insani yardım faaliyetlerini engellediğini” savundu. Bu zihniyetin insan hayatını öncelemediğini ifade eden Ongun Talat, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun, TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısındaki ifadelerini eleştirdi.

Bu zihniyetin siyasi partilerden bağımsız olarak tecrit edilmesi gerektiğini ileri süren Ongun Talat, Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara tepki gösterdi.

“Turnusol kâğıdı gibi kimin ne olduğu ortaya çıktı” diyen Ongun Talat, insani yardım faaliyeti çabasını “sinsi” diye niteleyen düşüncenin barınmaması gerektiğini söyledi. Bunun milletler üstü bir zihniyet olduğunu, Türklükle izah edilemeyeceğini ifade eden Talat, kamuoyunu bu konuyla meşgul ettiği için özür diledi. Talat, hep birlikte karşı çıkılması gereken karanlık bir zihniyet olduğunu savundu.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ