Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Halkın ve ülkenin gailesini çeken bir yapı yok”

“Halkın ve ülkenin gailesini çeken bir yapı yok”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman meclis konuşmasında, bir zorlamanın, hiçbir şekilde normal olmayan bir uygulamanın ülkeye kaybettirdiklerinin Aralık ayından bu yana ciddi şekilde acı çekerek yaşandığını söyledi.

Hükümet krizinin ülkeyi bir krizin ortasında yakaladığını ve Meclis’in nisap krizinin hükümet kurulduğu günden bu yana yaşandığına işaret eden Erhürman, 10 aydır nisap krizinin yaşandığını vurguladı.

Hükümetin itibarsızlığının, Meclise, hatta yargıya ve diğer kurum kuruluşlara da bulaştırıldığını belirten Erhürman, çiftçilerin beklediği bütçenin Haziran ayından bu yana Meclis’te olduğunu ancak hükümetin Meclisi kapatma basireti olmadığı gibi, bütçeyi geçirme basiretinde de olmadığını kaydetti.

Nisap sağlanamadığı için bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini vurguladıklarını söyleyen Erhürman, krizi daha iyi yönetebilmek için sundukları hükümet önerilerinin ret edildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı da hükümeti kurma görevi konusunda yaptığı açıklamalarından ötürü eleştiren Erhürman, halkın ve ülkenin gailesini çeken bir yapının bulunmadığını söyledi.

Kıbrıslı Türklerine ne olacağını umursamayanlardan bir şey olmayacağını ifade eden Erhürman, seçimin ne zaman olacağının muallak olduğunu kaydetti.

Hükümetin sadece 12. ve 13. maaşlar konusunda sıkıntı yaşamayacağını, bütçenin de geçirilemeyeceğini savunan Erhürman, bütçe geçmezse, 2022’nin birinci ayının maaşının ne olacağını sordu.

Genel Tarım Sigortası Fonu bütçesinin muhalefetin desteğiyle geçeceğine işaret eden Erhürman, 10 aydır hem bu memleketin zamanından, hem de geleceğinden çalındığını vurguladı.

“Bu film artık bitti, sil baştan başlamamız lazım” diyen Erhürman, 10 ay içinde verilen hasarın, onlarca yıllık bir hasar olduğunu kaydetti.

Tarım Sigortası Fonu Bütçesi’ne CTP’nin oyunun olumlu olacağını, muhaceret affı konusundaki yasaya ise red oyu vereceklerini belirtti..

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ