“Halk yapılan zamlarla açlığa mahkum edildi”

“Halk yapılan zamlarla açlığa mahkum edildi”

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Başkanı Arslan Bıçaklı, son günlerde aralıksız bir şekilde yapılan zamlara tepki gösterdi.

Zamlara rağmen asgari ücrette değişiklik yapılmamasını eleştiren Bıçaklı, “özel sektörde sendikasız olarak günde 10-12 saat çalıştırılan işçiler ve dar gelirli vatandaşlar açlığa mahkum edilmiştir” dedi.

“İNSANCA YAŞAM SÜRÜLECEK BİR RAKAM BELİRLENEREK 1 OCAK’TAN İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRMELİ”

Dört kişilik bir ailenin insanca yaşamını sürdürebileceği bir rakamın acilen belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Bıçaklı, belirlenecek asgari ücretin 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girmesi gerektiğini söyledi.

Açıklama şu şekilde:

“Son yıllarda sürekli olarak bütün tüketim maddelerine yapılan zamlarla özellikle özel sektörde sendikasız olarak günde 10-12 saat çalıştırılan işçiler ve dar gelirli vatandaşlar açlığa mahkum edilmiştir.

Bu nedenle Asgari Ücret komisyonunun acilen toplanarak,son dönemlerde sürekli olarak yapılan zamlarda dikkate alınarak dört kişilik bir ailenin yaşamını insanca sürdürebileceği bir ücreti belirlemeli ve yeni belirlenecek olan asgari ücret 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girmelidir.

Bugün Hükümet olduğunu ve ülkeyi yönettiğini iddia edenler Emekçilerin bu önemli sorununa çözüm bulmamaları halinde ilk seçimde emekçiler sandıkta bunun hesabını sormalıdır.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ