Hakan Dinçyürek: Bilim alanındaki iş birliği, ülkeler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine katkı sağlıyor

Hakan Dinçyürek: Bilim alanındaki iş birliği, ülkeler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine katkı sağlıyor

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, bilim alanındaki iş birliğinin ülkeler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine yardımcı olduğunu, Türk dünyasının hak ettiği yeri bulması için böylesi organizasyonların büyük önem taşıdığını söyledi.

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Türkçe Konuşan Ülkeler Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi’ne katılmak üzere gittiği Özbekistan’da bazı yerel televizyon kanallarına konuştu.

Bakanlık açıklamasına göre Dinçyürek, kongrede, Özbekistan televizyonlarına yaptığı açıklamada, ata yurdu Özbekistan’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve Kongrenin ilmi ve dostlukları geliştirmek açısından önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Kongre çerçevesinde Türki cumhuriyetlerden gelen bilim adamlarıyla görüşmeler yapığını kaydeden Dinçyürek, bir sonraki kongreye ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyacağını söyledi.

Dinçyürek, bilim alanındaki iş birliğinin ülkeler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine yardımcı olduğunu, Türk dünyasının hak ettiği yeri bulması için böylesi organizasyonların büyük önem taşıdığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ