Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi cuma günü açılıyor

Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi cuma günü açılıyor

 Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve Türk dünyasından ödüllü 28 sanatçı tarafından hazırlanan “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi” Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsü Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılıyor. 
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre resim, seramik ve baskı resimlerden oluşan “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi”nin açılışı, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar tarafından 6 Kasım Cuma günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek. 
Güzel Sanatlar “Cumhuriyet Sergisi”, Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılan ilk sergi olacak.PROF. ERDAL AYGENÇ: “SANATIN İYİLEŞTİRİCİ HAVASINI SOLUMAK İSTEYENLERİ SERGİMİZE VE MÜZELERİMİZE BEKLİYORUZ”
Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç, “Yakın Doğu Üniversitesi, ülkenin farklı bölgelerinde açtığı sergilerle sanatın yaygınlaşmasına önemli katkılar sağlarken, bir sanat adası oluşturmanın da yapı taşlarını döşüyor” dedi.
“Yakın Doğu Üniversitesi bilimde, teknolojide, sporda, sağlıkta büyük projeler gerçekleştirdiği gibi kültür ve sanat alanlarında da öncü, atılımcı, yenilikçi bir kimlik taşıyor” diyen Prof. Aygenç, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı Haftası’nda “Surlariçi Şehir Müzesi”nin de açılışının gerçekleştirileceğini hatırlattı.

KASIM AYI SONUNA KADAR MÜZELERE GİRİŞLER ÜCRETSİZ…
Prof. Dr. Erdal Aygenç, Cumhuriyet Bayramı ayı kasım sonuna kadar Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Günsel Sanat Müzesi, Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi’ne girişlerin ücretsiz olduğunu anımsattı. Prof. Dr. Erdal Aygenç, Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açılacak “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi”nin de halkın ziyaretine açık olacağını belirtti.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ