Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Güngördü gıda paketlerinin dağıtılması ile ilgili açıklamada bulundu

Güngördü gıda paketlerinin dağıtılması ile ilgili açıklamada bulundu

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü gıda paketlerinin dağıtılması ile ilgili açıklamada bulundu

Güngördü;” Corona virüs salgınından itibaren, Bakanlar Kurulu kararıyla bilindiği üzere kamudaki faaliyetler, okullar tatil edildi ve yeni bir sürece, döneme girdik . Bu dönem içerisinde tabii ki Girne Belediyesi’de, diğer Belediyeler’de olduğu gibi en aktif bir şekilde ve en hızlı bir şekilde hemen ertesi gün organize olarak ihtiyaçlı insanlara ,mart ayının ortasından itibaren gıda paketi ve yaşlılarımıza ilaç ve benzeri destek yapılması için organize olduk.Tabii ki Girne büyük bir şehir ve pek çok insan işsiz kaldı pek çok öğrenci yurtlarda veya yaşadıkları evlerde mahsur kaldılar ve kendi ülkelerine geri dönemediler. Bütün bunlarla belediyenin mücadele etmesi ortaya çıktı.Tabii ki bu dönemde inanıyorum ki çeşitli sıkıntılara ve çeşitli zorluklara rağmen belediyemiz, bu üzerine düşen görevi en insani bir şekilde en dengeli bir şekilde en adaletli bir şekilde yapmaya çalışmaktadır ve yapmaktadır. Özellikle gıda paketlerinin dağıtımı konusunda daha çok ciddi bir organizasyon içerisindeyiz. Bağış yapan duyarlı iş insanları veya insanlarımızın katkısı ile hazırladığımız gıda paketlerimizi ailelerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Verdiğimiz telefon numaraları bellidir bu telefon numaralarını 3 -5 kez anons ettik ancak bugün tekrar anons etmek zorunda kaldık. Çünkü çok az da olsa belediyeye ulaşılamadığı konusunda zaman zaman sitem almaktayız, şikayet almaktayız. Ancak şunu belirtmek isterim ki sabahleyin 9.30 dan itibaren öğlen 14:00 e kadar telefonlara bakabilmekteyiz. Toplam 6 personelimiz, telefonlarda gelen istekleri veya talepleri karşılamaktadır.

14:00′ dan itibaren ise gelen talepler doğrultusunda adresler düzenlenmekte, tasnif edilmekte, hangi aileye ne şekilde ulaşılacağı konusunda çalışma yapılmaktadır. Ertesi gün sabah; 09.30 – 10:00 arası gıda paketi dağıtımına başlanmaktadır.Dolayısıyla bu süreçte çalışma sistemimiz böyledir.Yani telefonlarımızın açık olduğu saatler yukarıda söylediğim saatlerdir.Vatandaşlardan, ihtiyaç sahibi insanlarımızdan ricamız bu saatlere dikkat etmeleri ve bu saatler arasında bağlı bulundukları bölgelerde telefonlarımıza ulaşmalarıdır. Yanlış bir anlaşılma olmaması için bunu bir düzeltme ihtiyacı duydum. Tabii ki tekrardan evde kalmamız gerekir kendi evimizde kalmamız gerekir ve inanıyorum ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şu anda çok büyük bir sorun yaşamadık ama bunlar bir sorun yaşamayacağımız anlamınada gelmez. Dolayısıyla bu süreç bizi bir huzura ve rahatlatmaya getirmesin.Çok dikkat etmemiz, tedbirlere sıkı sıkıya uymamız gerekir. Marketlerde alışverişe giden vatandaşlarımızın da kurallara uyması gerekir.Bu süreci en sağlıklı bir şekilde atlatabilmemiz için bir müddet daha zamana ihtiyacımız vardır. Tabii ki bilim kurulları vardır ,Tıp uzmanlarından oluşan bilim kurulları vardır, onların söyleyeceği şeylere uymamız gerekir. Ben herkesi, daha sağlıklı günlerde buluşmak umuduyla tekrardan selamlarken evde kalmamızın önemini, bir kez daha altını çizerek hepinize sağlıklı günler diliyorum teşekkür ederim”dedi.

Bölgede bugüne kadar 5950 adet gıda paketi dağıtıldı

Güngördü, bölgede bugüne kadar 5950 adet gıda paketi dağıttıklarını, bazı aileler açısından ise ikinci tur gıda dağıtımınıda tamamlamak üzere olduklarını belirterek, zaman zaman telefonların çok meşgul olduğunu kendilerininde bildiğini ancak, bölgede belli üç- dört meslek gurubu haricinde kapanan Otel ve Üniversitelerden dolayı mağdur olan birçok insan olduğunu bu yüzden taleplerin çok olmasından dolayı vatandaşların anlayışla karşılamaları gerektiğini kaydetti.

Gıda paketlerinin talepleri konusunda,maaş geliri olan ve Devlet’ten veya başka bir kurumdan maaşları kesintiye uğramamış olanların bu konuda çok hassasiyet göstermelerini rica eden yetkililer,her adrese adaletli bir şekilde gitmeyecek olan bir gıda paketinin, daha çok ihtiyacı olan mağdur bir ailenin haklarını yemiş olacaklarının da altını çizdiler.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ