Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Güney’de kuş gribi vakalarıyla ilgili endişeye gerek yok”

“Güney’de kuş gribi vakalarıyla ilgili endişeye gerek yok”

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı Mihalis Hacıpandelas, kuş gribi vakalarıyla ilgili endişeye gerek olmadığını, durumun kontrol altında olduğunu ve ilk andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı’nın kuş gribiyle ilgili protokollerinin uygulandığını açıkladı.

Güney Kıbrıs’ta Mağusa Bölgesi’nde tespit edilen kuş gribi vakalarıyla ilgili önlem açıklamaları devam ediyor.

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı Mihalis Hacıpandelas, Mağusa Bölgesi’nde tespit edilen kuş gribi vakalarıyla ilgili endişelenecek herhangi bir durumun olmadığını aktardı.

Alithia gazetesi, Sağlık Bakanlığı’nda dün, Tarım Bakanlığı ve Veteriner Dairesi yetkililerinin katılımıyla toplantı yapıldığını ve toplantıda, “Mağusa Bölgesi”nde tespit edilen kuş gribi vakalarıyla ilgili bilgilendirme yapıldığını yazdı.

“KUŞ GRİBİ TESPİT EDİLEN TESİSLER GÖZETİM ALTINA ALINACAK”

Gazete, Hacıpandelas’ın, kuş gribi tespit edilen tesislerin gözetim altına alınacağını ve herhangi bir problem olacağını zannetmediklerini; yeni kuş gribi vakaları çıkması halinde de kamuoyuna bilgilendirme yapacaklarını ve ek tedbirler alacaklarını söylediğini kaydetti.

Habere göre toplantıda, halkın ve doğada kuşlarla temas eden avcıların kuş gribiyle ilgili talimatlara dair detaylı olarak basın bülteniyle bilgilendirilmesi de kararlaştırıldı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ