Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Güney Kıbrıs’ta iki çocuk internet oyunu yüzünden başka bir çocuğa çekiçle saldırdı!

Güney Kıbrıs’ta iki çocuk internet oyunu yüzünden başka bir çocuğa çekiçle saldırdı!

Güney Kıbrıs’ta dün meydana gelen bir olayda, 15 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğun internette oynadıkları bir oyun yüzünden 13 yaşındaki başka bir çocuğa çekiçle saldırdığı ve çocuğun hastanelik olduğu haber verildi.

Manşetten yer verdiği haberinde dün Limasol’da benzeri görülmemiş bir olay yaşandığını yazan Alithia gazetesi, 15 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğun dün yanlarına bıçak ve çekiç alarak özel bir okula gittiklerini ve burada 13 yaşındaki çocuğun, 13 yaşındaki başka bir çocuğun kafasına çekiçle vurmasının ardından kaçmaya çalıştıklarını, fakat öğretmenlerin kendilerine engel olduğunu kaydetti.

Kafasına çekiçle vurulan 13 yaşındaki çocuğu kafatasında kırık oluştuğunu ve Makarios Hastanesine kaldırıldığını yazan gazete, 15 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğun okulun yanındaki açık bir alana 5 mutfak bıçağı ile başka şeyler sakladıklarını da belirtti.

Rum polisine göre saldırının nedeninin çocukların internette oynadıkları oyunlarla ilgili olarak aralarında yaşanan anlaşmazlık olduğunu kaydeden gazete, oyunların ise “Among Us” ve “Fortnite” isimli oyunlar olduğunu belirtti.

Hastaneye kaldırılan çocuğun sağlık durumunda endişe edecek bir şey olmadığını kaydeden gazete, saldırıyı düzenleyen iki çocuğun ise polise teslim edildiklerini ifade etti.

13 ve 15 yaşlarındaki iki çocuğun yakalanmalarının ardından aileleri ve sosyal hizmetler görevlisiyle birlikte Limasol polisine götürüldüklerini yazan gazete, çocukların çocuk psikiyatristi tarafından muayene edilmesinin beklendiğini ve ilgili makamların da çocuk psikiyatristinin uzman görüşünü bekleyeceklerini yazdı.

15 ve 13 yaşlarındaki iki çocuk aleyhinde cinayet işlemek için komplo kurmak ve cinayete teşebbüs davası görüleceğini yazan gazete, yasaya göre 13 yaşındaki çocuğun cezai açıdan sorumluluğu bulunmadığını ekledi.

Fileleftheros gazetesi ise haberinde, 15 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğun hedefinin, diğer 13 yaşındaki çocuğu öldürmek olduğunu yazdı.

13 yaşındaki çocuğun kendisine saldıran çocukları video oyununda engellediğini yazan gazete, diğer çocukların 13 yaşındaki çocuktan intikam almaya kararlı olduklarını ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ