Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Güney Kıbrıs’ta 35 milyon dolarlık hırsızlık

Güney Kıbrıs’ta 35 milyon dolarlık hırsızlık

Güney Kıbrıs’ta, internet üzerinden yapılan dolandırıcılık olaylarına yenilerinin eklendiği belirtildi.

Fileleftheros gazetesi internet üzerinden dolandırılan kişilerin, Limasol’da faaliyet gösteren iki şirket müdürü olduğunu yazdı.

Habere göre ilk olayda, elektronik cüzdanda bulunan 35 milyon dolarlık kripto para çalınırken ikinci olayda ise iş insanı e-mail üzerinden 120 bin Euro dolandırıldı.

Gazete şirketi Belçika’da faaliyet gösteren ve kendisi Limasol’da ikamet 39 yaşındaki şirket müdürünün müşterilerine ait elektronik cüzdandan 35 milyon dolar kripto paranın çalındığı yönünde polise şikayette bulunduğunu yazdı.

“OĞLUNU ALMAKLA TEHDİT ETTİ”

Fileleftheros gazetesi bir başka haberinde Limasol’da meydana gelen bir olayda 23 yaşındaki Suriyelinin, yine Suriyeli olan 27 yaşındaki kişiyi bıçakla ve 6 yaşındaki oğlunu alıp kaçmakla tehdit ettiğini yazdı.

Gazete 23 yaşındaki Suriyelinin, geçmişte birlikte çalıştığı 27 yaşındaki kişinin evinin bahçesine gelerek 27 yaşındaki kişiden önce telefonunu, daha sonra parasını istediğini yazdı.

23 yaşındaki kişiyle birlikte bahçeye 3 kişinin daha geldiğini yazan gazete Suriyelinin, 27 yaşındaki kişinin para vermemesi durumunda oğlunu alıp kaçma tehdidinde bulunduğunu, bunun üzerine 27 yaşındaki Suriyelinin eşinin evde bulunan 3 bin 470 Euro nakit parayı zanlıya teslim ettiğini belirtti.

Habere göre Rum polisi 23 yaşındaki Suriyeliyi tutuklarken diğer kişiler de aranıyor.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ