Güney Kıbrıs ile Yunanistan arasında iş birliği memorandumu

Güney Kıbrıs ile Yunanistan arasında iş birliği memorandumu

Güney Kıbrıs ile Yunanistan, sığınmacı konularında iş birliğini memorandumu imzaladı

Güney Kıbrıs ile Yunanistan, sığınmacı konularında iş birliğini ön gören memorandum imzaladı.

Fileleftheros gazetesi, Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Marios Hartsiotis ile Yunanistan Denizclik ve Ada Politikası Bakanı Hristos Stilyanidis’in dün, Güney Lefkoşa’da  bir araya geldiklerini yazdı.

Habere göre, Yunanistan’ın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Yoannis Papameletiu’nun hazır bulunduğu görüşmede iki bakan, politikaların koordinasyonu ve sığınmacı konusunda iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla bir memorandumun imzalanmasına karar verdi.

Öte yandan Politis gazetesi, memorandumun Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Marios Hartsiotis ile Yunanistan Denizclik ve Ada Politikası Bakanı Hristos Stilyanidis tarafından dün imzalandığını yazdı.

Habere göre Stilyanidis görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, mükemmel olarak nitelendirdiği görüşmede, sığınmacı konularına odaklandıklarını belirtti.

Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Marios Hartsiotis ise açıklamasında, sığınmacı konusunun odağında, iki bakanlığı ilgilendiren konularda çok yararlı ve çok iyi bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ