Güney Kıbrıs açıklarında denize atlayıp kaybolan sığınmacı aranıyor!

Güney Kıbrıs açıklarında denize atlayıp kaybolan sığınmacı aranıyor!

Güney Kıbrıs açıklarında bir tekneden denize atlayan sığınmacının kaybolduğu; arama çalışmalarında dün akşama kadar bir sonuca ulaşılamadığı haber verildi.

Rum kesimindeki arama ve kurtarma koordinasyon merkezinin, sığınmacıları taşıyan tekneden atlayan kişinin tespit edilmesi için Greko Burnu ile Ay. Napa arasındaki deniz bölgesinde koordine ettiği arama çalışmalarında dün akşama kadar herhangi bir sonuca ulaşılamadığını yazan Haravgi gazetesi, sığınmacının yüzerek karaya çıkmak için içerisinde bulunduğu tekneden denize atladığını belirtti.

Olayın, içerisinde sığınmacıların bulunduğu üç teknenin kıyıdan 2 deniz mili açıkta olduğu sırada yaşandığını kaydeden gazete, diğer yolcuların tanıklıklarına göre kayıp kişinin denize atladığını ve o andan itibaren kaybolduğunu ekledi.

Alithia gazetesi ise haberinde, Lübnan’dan giden teknelerde Suriye kökenli 190 sığınmacı bulunduğunu ve ilk önce Larnaka limanına götürülen bu kişilerin daha sonra Koçinotrimithiya’da bulunan Purnara mülteci kampına götürüldüğünü ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ