Güler: Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yıl dönümünü 20 Temmuz’da kutlayacağız

Güler: Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yıl dönümünü 20 Temmuz’da kutlayacağız

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bakanlık’ta gerçekleştirilen ve TSK Komuta Kademesinin, Bakan Yardımcılarının ve birlik komutanlarının katıldığı video telekonferans toplantısında konuştu.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bugün Bakanlık’ta düzenlenen video konferans toplantısında yaptığı konuşmada, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50. yıl dönümünü 20 Temmuz’da kutlayacaklarını belirtti. Uluslararası hukuk çerçevesinde gerçekleştirilen harekâtın ada genelinde güvenlik ortamı sağladığını vurgulayan Bakan Güler, Kıbrıs’ta iki devletli çözüme olan desteğin süreceğini ifade etti. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) görevleri sırasında azimle hareket ettiğini ve ülkenin güvenliği için her türlü görevi yerine getirdiğini vurguladı. Güler, konuşmasını tüm silah arkadaşlarına başarılar dileyerek tamamladı.

Güler’in konuşmasında şu ifaderleri kullandı:

“Kıbrıs Türkü’ne uzanan eli durdurduğumuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yıl dönümünü 20 Temmuz’da kutlayacağız. Garantör ülke olarak uluslararası hukuk çerçevesinde icra ettiğimiz bu harekâtın ne kadar haklı ve gerekli olduğu, oluşan ve günümüze değin süren güvenlik ortamından anlaşılmaktadır. Ada’da iki devletli çözüme yönelik duruşumuz ve soydaşlarımıza verdiğimiz destek sürecektir. Tüm bu yoğun faaliyet akışı içerisinde kahraman Mehmetçik, ülkemizin hak ve menfaatleri ile asil milletimizin huzur ve güvenliği için kendisine verilen her türlü görevi yerine getirmeye azim ve kararlılığı içerisindedir. Bu vesileyle tüm silah ve mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyor, her birinizi gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ