Gulamkadir: Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiştir

Gulamkadir: Güzelyurt esnafı yalnızlığa itilmiştir
  • KKTC
  • 22 Haziran 2024 10:24

CTP Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, Güzelyurt esnafının yalnızlığa itildiğini savunarak, “Esnafımızın yaşadığı aydınlatma, çöp ve çevre temizliği sorunları dayanılmaz bir noktaya gelmiştir” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçe Başkanı Çağlar Gulamkadir, dün yazılı bir açıklama yaparak, Güzelyurt Belediyesini eleştirdi.

Gulamkadir, “Güzelyurt’un bu ülkenin bir “ilçesi” olduğu gerçeği karşısında kayıtsızlığını sürdüren Ulusal Birlik Partisi zihniyeti yükseköğrenimden sağlığa, iş yaşamından narenciyeye hayatlarımızı kaosa dönüştürüyor” dedi.

“Yine de umutsuz olmayacağız, bu ülkeyi aydınlık bir geleceğe taşıyacağız, birlikte yöneteceğiz ve eşitlikçi, hakça, adil bir düzeni mutlaka kuracağız” açıklamasını yapan Gulamkadir, şöyle devam etti:

“Üstel Hükümeti kendi aldığı kararlara ülkenin bütününde olduğu gibi Güzelyurt’ta da uymuyor. Yasa tanımıyor! İnsan haklarına aldırmıyor!”

GÜZELYURT BELEDİYESİ’NE ÇAĞRI

Gulamkadir, Güzelyurt Belediyesi’ni eleştirerek, “Güzelyurt Belediyesine bağlı işçiler ve Cypfruvex’in 3’üncü ülkeden getirdiği emekçiler, bakanlığın uyguladığı çalışma yasağı saatlerine rağmen insanlık dışı şartlarda çalıştırıyor. Güzelyurt Belediyesi’ni Çalışma Bakanlığının uyguladığı çalışma yasağı saatlerine uymaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜZELYURT ESNAFI YALNIZLIĞA İTİLDİ”

Güzelyurt esnafının yalnızlığa itildiğini savunan Gulamkadir, “Esnafımızın yaşadığı aydınlatma, çöp ve çevre temizliği sorunları dayanılmaz bir noktaya gelmiştir. Güzelyurt Belediyesi, reklam panolarını kendi propaganda aracı haline getirirken, “ben yaparım, olur” zihniyeti ile hareket etmektedir” diye konuştu.

“İŞÇİLER TEDİRGİNDİR”

Gulamkadir, “Plansızlığın, öngörüsüzlüğün ve iş bilmezliğin bedelini ödeyen narenciye sektöründe ciddi bir kaos da Cypfruvex’te kendini göstermektedir. İşçiler tedirgindir” açıklamasını yaptı.

Çağlar Gulamkadir, “Yandaşlık politikacı ve baskıcı yaklaşımlar üretimde huzur bırakmamıştır. UBP-DP-YDP ortaklığının yanlışları, ülkesine ve şehrine tutunmaya çalışan Güzelyurt insanını isyan noktasına getirmiştir. Güzelyurt’u unuttunuz, bu halk sizden hesap soracak, yeni dönemde yeriniz olmayacak. Güzelyurt’umuza ve ülkemize sahip çıkacak, kentimizi terk etmeyeceğiz. Yanlışların takipçisi olacak, güzel günler için kenetleneceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ