Gönyeli’de gıda hijyeni ihlali tespit edilen kasap cezaya tabi tutuldu

Gönyeli’de gıda hijyeni ihlali tespit edilen kasap cezaya tabi tutuldu
  • KKTC
  • 12 Haziran 2024 15:36

Veteriner Dairesi Müdürlüğü Halk Sağlığı Birimi, Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirdiği rutin işletme denetimleri kapsamında Gönyeli’de faaliyet gösteren bir kasaba kötü hijyen koşulları nedeniyle 1 asgari ücret tutarında ceza yazarak, faaliyetlerini askıya aldı.

Veteriner Dairesi Müdürlüğü Halk Sağlığı Birimi, Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirdiği rutin işletme denetimleri kapsamında 27 kasap işletmesini denetledi.

Bu denetimler sonucunda, 5 yeni işletmeye faaliyet ruhsatı düzenlendi. Yapılan kontrollerde, 26 işletmenin hijyenik şartları sağladığı tespit edilirken, Gönyeli’de faaliyet gösteren bir kasap işletmesinde ciddi hijyen sorunları belirlendi.

Gönyeli’deki bu işletmede, mevzuat gerekliliklerine göre mühürlenmemiş 1 büyükbaş ve 3 küçükbaş hayvan karkası bulundu. Toplamda yaklaşık 350 kg et, Alayköy-Gönyeli Belediyesi ekiplerinin yardımıyla müsadere edildi. Kötü hijyen koşulları nedeniyle işletme sahibine bir asgari ücret tutarında para cezası verildi ve işletmenin faaliyeti, hijyen gereklilikleri yerine getirilinceye kadar askıya alındı.

İşletme, gerekli düzenlemeleri 15 gün içinde tamamladıktan sonra tekrar hizmete açıldı. Halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerin aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ