Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

“Girne’deki heykel inşaatı, mevzuatlar nedeniyle mümkün değil”

“Girne’deki heykel inşaatı, mevzuatlar nedeniyle mümkün değil”
  • KKTC
  • 18 Temmuz 2021

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB), Girne bölgesinde yapılması planlanan heykel inşaatının; protokol ve mevzuat nedeniyle mümkün olmadığını açıkladı.

Birlik Genel Başkanı Seran Aysal, yaptığı açıklamada, Orman Dairesi ve Girne Belediyesi arasında alana ilişkin imzalanan protokolün, ormanın doğal yapısına ve çevreye zarar vermeden “spor ve rekreasyon alını” düzenlenmesi amaçlı olduğunu belirtti.

Aysal, “Ormanı tahrip edecek” bir heykel inşaatı yapılması planlanan orman arazisinin inşaata kapalı arazi olduğunu, çevre emniyeti için yapılacak telleme ve yürüyüş yolları haricinde inşaat faaliyeti izni olmadığını ifade ederek, araziye herhangi bir inşaat izin alınması ve/veya verilmesi ve/veya inşaat yapılmasının” mümkün olmadığını söyledi.

Aysal, açıklamasına şöyle devam etti:

“KTMMOB, ülkemizde enerjimizi olmayacak işlere, gündemi meşgul eden ve ormanımızı tahrip edecek kişisel ve/veya zümresel hayalleri gerçekleştirmek için harcamak yerine, adamızda geriye kalan sayılı doğal güzellikteki ormanlarımızı korumaya harcamamız gerektiğini değerlendirmektedir. Ve unutmamalıyız ki geleceğe bırakacağımız en güzel eserler doğal zenginliklerimiz olan ormanlarımızdır.

Birliğimiz, adamızın sahip olduğu en önemli değerlerden biri olan ormanlarımızın korunması ve geliştirilmesi mücadelesinin tarafında olacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ