Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Girne’de sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor

Girne’de sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor

Girne bölgesi genelinde sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış etkili oldu.

Sabah 7.30’da başlayan sağanak yağış, zaman zaman etkisini etkisini arttırarak, 10.30’a kadar devam etti.

Sağanak yağış , Çatalköy Girne, Girne Alsancak Lapta Anayollarında ve Girne merkezde çeşitli noktalarda su birikintileri oluşmasına neden oldu.

Yollarda meydana gelen su birikintileri nedeniyle, trafikte aksamalar meydana gelirken, özellikle sağanak yağışın en fazla etkili olduğu Çatalköy bölgesinde bazı olumsuzluklar yaşandı.
Sağanak yağıştan en fazla etkilenen Çatalköy’de, Malpas Otel yakınlarında yer alan Nazım Bodi Plazanın alt katında yer alan Demirci atölyesini su bastı, su itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi.

Çatalköy ana girişi sapağında , yola biriken yağmur sularının arasında mahsur kalan 2 araç sivil savunma ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak , çekildi.

Girne Kaymakamı Sinan Güneş, bodrumunu su basan Çatalköy MesMar Market’e Sivil Savunma ekiplerinin müdahale ettiğini, taş ve çamurlu su akan Sadrazamköy-Kayalar yolunun ise temizlenmekte olduğunu kaydetti.

Sağanak yağış nedeniyle , Girne Değirmenlik Anayolunda, yol içine akan taş ve çamurlu topraklar, yol ve trafik güvenliği açısından risk oluşturdu.

Polis Girne Değirmenlik Dağyolu’nu kullanacak sürücülere uyarıda bulunarak, sağanak yağış nedeniyle yol içine akan taş ve çamurların oluşturacağı risklere karşı dikkatli olmasını istedi.

Dağyolu’nda, yola akan taş ve çamurlu topraklar nedeniyle polis bölgede tedbir alırken , Çatalköy-Esentepe Belediyesi ekipleri de yolda temizleme çalışması yaptı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ