Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Girne Kordonboyu Caddesi’ndeki ‘kaçak yapı’ mahkemenin ara emri ile durduruldu

Girne Kordonboyu Caddesi’ndeki ‘kaçak yapı’ mahkemenin ara emri ile durduruldu

Girne Kordonboyu Caddesi üzerindeki inşaat çalışmasının mahkemenin ara emri ile durdurulduğu bildirildi.

Şehir Plancıları Odası, Girne Çevre Koruma Planı içerisinde yer alan ve yeşil alan statüsünde olan arazilere yapılan kaçak (planlama onaysız) inşaatlar ile ilgili açmış olduğu davada Yüksek İdare Mahkemesi’nde görüşülen davada 23 Kasım 2020 tarihi itibarı ile ara emri alındı.

Şehir Plancıları Odası’nın, kamu yararını korumak adına Girne Belediyesi, Girne Kaymakamlığı ve KKTC Şehir Planlama Dairesine karşı açtığı dava ile ilgili 23 Kasım 2020 tarihinde inşaatların durdurulması ile ilgili olarak ara emri alındığı belirtildi.

Bu çerçevede Girne Kordonboyu Caddesi üzerinde inşası süren yapıdaki çalışmalar durduruldu.

Konuyla ilgili Şehir Plancıları Odası’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bildiğiniz gibi Girne Kordonboyu Caddesi üzerinde planlama onaysız devam eden inşaatlar ile ilgili olarak Girne Belediyesi, Girne Kaymakamlığı ve KKTC Şehir Planlama Dairesi yetkilerini kötüye kullanmak veya rutin yasal uygulamaları ve/veya teamülleri yerine getirmemek suretiyle yaptırım bildirimi göndermemek suretiyle hiçbir işlem yapmamıştır. Bu kapsamda imar yasasına aykırı gelişmelerin durdurulması için mahkemeye başvurulmuştur. Mahkeme sürecinde 23/11/20 tarihinde inşaatların durdurulası için emir vermiştir.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ